Każdy kontrakt, stanowiąc źródło praw i obowiązków jego stron, może stanowić podstawę udanej współpracy lub źródło potencjalnych problemów. Naszą rolą jest zidentyfikowanie obszarów problemowych i zminimalizowanie ich ewentualnych skutków.
Wnikliwa analiza obszaru faktycznego i staranne formułowanie zobowiązań, to coś znaczenie więcej niż sama analiza prawna. Gwarantujemy kompleksowe podejście do każdego problemu, dlatego wspieramy naszych klientów w rozpoznaniu obszarów potencjalnie problemowych w realizacji ich zobowiązań. Zdiagnozowany problem pozwala na wytyczenie potencjalnych ścieżek postępowania i wybór optymalnego rozwiązania.
Nie pozostawiamy naszych klientów w fazie negocjacyjnej samym sobie, nawet jeśli negocjowany obszar potencjalnie nie ma charakteru prawnego. Wiemy, że każdy problem, jeśli pozostaje nierozwiązany na etapie negocjacji, stanie się problemem prawnym na etapie realizacji.
„ROZPOZNANIE. DIAGNOZA. ROZWIĄZANIE. NEGOCJACJE. PODPIS.”
Dobieramy optymalne sposoby zabezpieczenia roszczeń wynikających z kontraktów. Niezabezpieczona umowa może być jedynie punktem wyjścia do formułowania roszczeń i dochodzenia ich w postępowaniu sądowym, dlatego za szczególnie istotne uznajemy jej należyte zabezpieczenie, z którego nasi klienci będą mogli zaspokoić się zanim wdadzą się w spór sądowy.
Katalog zabezpieczeń jest w zasadzie nieskończony, wśród rozwiązań typowych, najczęściej spotykanych należy wskazać:
- zastawy na prawach, w tym na udziałach i akcjach w spółkach prawa handlowego
- dobrowolne poddanie się egzekucji
- przewłaszczenie na zabezpieczenie
- gwarancje bankowe i ubezpieczeniowe
- hipoteki umowne
- weksle
- poręczenia
- cesje
Jeśli wymaga tego sytuacji naszych klientów, a w szczególności, jeśli widzimy taką potrzebę z uwagi na potencjalne ryzyka kontraktowe, stosujemy rozwiązania atypowe łącząc formy zabezpieczeń lub stosując zabezpieczenia zintegrowane pionowo.